Bylinné měšce
Vítejte na stránce dandy.wbs.cz v sekci Bylinné měšce
INDICKÁ MASÁŽ BYLINNÝMI MĚŠCI SARAWANGADHARA
Indická masáž bylinnými sáčky - SARAWANGADHARA je jednou z mnohých ajurvédských ozdravných terapií.
Masáž se provádí teplými, plátěnými bylinnými sáčky, kterým se také říká pečetě nebo měšce. Ohřátí bylinných sáčků se provádí speciální technologií.
Existuje mnoho druhů bylinných sáčků rozdělených podle účinku. Podle ajurvédy by měl mít každý klient v bylinném sáčku namíchanou bylinnou směs, která se zaměřuje na konkrétní problém zákazníka. Například pokud je člověk ve stresu, měla by mu být namíchaná směs na zklidnění, na vyčerpaný organismus směs posilňující, na bolesti kloubu směs ulevující od bolesti apod.
Indická masáž tohoto typu se provádí speciálními tahy, díky kterým se bylinné esence dostávají přes kůži do krevního oběhu a tím přispívají k posílení imunity, prohřátí, zmírnění bolesti svalů a zatuhnutí.
Prohříváním a uvolňováním lokálních problémů lze dosáhnout maximálního uvolnění těla a přivést místa k dokonalé regeneraci. Tato masáž je tedy určena jak pro relaxaci, tak k nápravě ztuhlých a namožených svalů, nebo na bolesti kloubů. Kromě toho indická masáž SARAWANGADHARA podporuje činnost imunitního systému.
Účinky masáže :
- aktivuje tělesné funkce
- povzbuzuje látkovou výměnu
- zlepšuje prokrvení
- zmírňuje svalové křeče, revmatické potíže a bolesti zad
- posiluje imunitní systém
- podporuje vylučování toxinů
- zmírňuje stavy pnutí podmíněné stresem – bolest hlavy, nespavost, problémy s trávením
- dodává energii a vitalitu
Kdy není vhodná?
- veškerá onkologické onemocnění, epilepsie
- popáleniny, onemocnění kůže
- zánět žil, rozsáhlé křečové žíly
- vysoký krevní tlak ,arytmie,srdeční onemocnění
- těhotenství
- infekční onemocnění
- alergie na trávu a byliny
Článek z časopisu Bylinky revue
Pojďte s námi nakouknout pod pokličku jedné z nejlepších masáží poslední doby. Ještě není tolik známá, ale kdo na ní jednou byl, objednává se brzy na další. My jsme na masáž těmito speciálními pečetěmi poslali naši čtenářku Ivetu. Pokud máte také zájem, čekáme na vás! Zvolte si svou proceduru a napište, více info na konci článku a v jarním čísle BYLINKY REVUE.
Tato speciální teplá masáž bylinnými pečetěmi je obzvláště silnou čisticí procedurou. Nejen teplo, ale také účinné látky, které jsou mokrým teplem uvolněny do kůže mají blahodárný a čisticí účinek a každá jednotlivá bylina z 12 obsažených má svou nezaměnitelnou funkci.
Jdeme na to
Zásadito-minerální masáž je velmi intenzivní formou ošetření. Před samotnou masáží bylinnými pečetěmi je zařazen jemný osvěžující peeling zásaditou solí s drahými kameny. Tím je pleť nejen zbavena odumřelých buněk, ale zároveň také okamžitě zásaditě ošetřena. Peeling nanášíme spolu se zázvorovým olejem, ten totiž připraví pokožku svým ohřívacím efektem na proces detoxikace. Účinky z teplých bylin, olej a sůl působí přes kožní póry, masážní tahy jsou drenážním efektem vedeny ve směru vylučování. Zpočátku horké, pak teplé pečetě jsou jednou z nejintenzivnějších forem odstruskování, regenerace a péče o pleť. Povzbuzují látkovou výměnu, zlepšují prokrvení a pomáhají masírovanému harmonizovat tělo i duši.
Tajemství razítek
V čem je vlastně tajemství téhle luxusní masáže? Obsažené jemně mleté kameny jsou vyjádřením opravdové přírody. Tyto překrásné přírodní tvary a barvy nejsou tak rychle pomíjivé jako u rostlin a tato trvanlivost znamená také rozdíl mezi sílou rostlin a drahých kamenů. Zásaditá sůl obsahuje Achát, Karneol, Citrín, Chrysopras, Chalcedon, Saphir, Křišťál, Onyx.
Bylinky, které se pak používají do bylinných pečetí mají každá svůj význam. A díky kombinaci použitých bylin je pole jejich působnosti pořádně široké. Nejčastěji se používá bříza (čistí krev), fazole, mochna husí (utišuje křeče), brutnák (podporuje vylučování), kostival (je hojivý a podporuje tvorbu buněk), podběl (má protizánětlivé a čisticí účinky), malina (podporuje pocení a odstruskování), kerblík (uvolňuje blokády).
Účinky masáže
Speciální peeling i bylinné pečetě aktivují prokrvení a látkovou výměnu. Kyseliny a jedy jsou působením rostlinných látek a díky zásadité teplé rostlinné šťávě vyloučeny kůží. Výsledkem je uvolnění nevylučitelných zbytků látkové výměny, podpora krevního, lymfatického a vylučovacího systému, regenerace, uvolnění a antistresový efekt. Zásaditá masáž vylučuje z těla některé kyseliny, např. kyselinu močovou (do těla se nám dostává kvůli nadměrnému množství živočišných bílkovin), kyselinu dusičnou (obsahují ji některé druhy sýra a nakládaného masa), kyselinu šťavelovou (ta je hojně v rebarboře, špenátu či kakau), kyselinu octovou (při nadmíře sladkostí v jídelníčku), kyselinu tříslovou (obsahují ji nápoje s kofeinem, káva a černý čaj), kyselinu acetylsalicylovou (je hojně v analgetikách), kyselinu mléčnou (vzniká, pokud se příliš tělesně namáháme). A co vlastně kyseliny v těle dokážou napáchat? Organismus se je snaží neutralizovat minerálními látkami, poté se ale vytváří tzv. usazeniny, které známe jako celulitidu. Pokud kyseliny co nejrychleji nevyloučíme, poškozují strukturu našich tkání, kostí, chrupavek, zanášejí organismus a poškozují vylučování.
Hurá na masáž
Pokud vás bylinné pečetě zaujaly a chtěli byste je vyzkoušet, pak počítejte s tím, že cena za hodinu a půl procedury se pohybuje kolem 1200 korun. Ideálním časem na masáž jsou pak období na jaře a na podzim, kdy je třeba tělo detoxikovat. Možná, že vám bude stačit jedna návštěva, ale ideálně je třeba vyrazit na masáž dvakrát do měsíce. Pak jsou očistné účinky největší.
Na vlastní kůži
Tentokrát jsme sáhli do vaší korespondence a vybrali jsme čtenářku Ivetu. Nabídli jsme jí, aby na masáž vyrazila a dala ostatním vědět, jestli to stojí za to. Paní Iveta byla nadšená. Na masáže prý chodí docela často, ale jde spíš o klasické či sportovní masáže. Takovýto luxus si prý bude dopřávat úplně poprvé. „Přiznám se, že jsem ani moc nevěděla, co mě čeká. Něco málo jsem si načetla, ale stejně jsem si moc nedokázala představit, jak to bude probíhat,“ začíná své vyprávění. „Paní Lada, která mě měla celou tu hodinu a půl na starosti, byla velmi milá. Nejdřív mi všechno vysvětlila, ukázala a pověděla mi, co se bude dít. Pak jsem odložila oblečení a položila se na lehátko. Nejdřív na záda. Paní Lada mi natřela peelingem dekolt, ruce a nohy. Pak jsem cítila příjemnou vůni zázvoru. A nakonec na mě začala střídavě pokládat malé pytlíky s bylinkami. Ty ale předtím nahřála v horké páře. Bylo to moc příjemné,“ usmívá se. „To samé se pak opakovalo při otočení na břicho. Druhou stranu rukou i nohou, stejně tak i záda mi potřela peelingem a znovu se všude linula vůně zázvoru. Pak následovaly horké pytlíky,“ vysvětluje. „A jak jsem se cítila po masáži? Jako nový člověk. Bylo mi báječně. Bylo mi ale důrazně doporučeno 24 hodin se nesprchovat ani nekoupat. To kvůli účinkům peelingu, který jsem měla stále na sobě. A protože jsem nějaký efekt opravdu pocítila, rozhodla jsem se, že v očistě těla už budu pokračovat. Tedy – jíst více zásaditého jídla a dávat si pozor na složení stravy. A na konci „očisty“ se za paní Ladou vypravím znovu. Doporučuji to i vám, bylo to báječné,“ uzavírá.
Tento článek byl požit ze stránek : BYLINKY revue
http://www.mojebylinky.cz/bylinky/masaz-bylinnymi-razitky